Аґрус – популярна культура, яку можна зустріти на багатьох присадибних ділянках. Її плоди мають ряд корисних властивостей. Вони містять вітаміни групи В, С, провітамін А, а також такі мікроелементи, як йод, залізо, калій та кальцій, марганець, цинк та ін. Щоб виростити культуру, потрібно купити якісні саджанці агрусу. Сади Буковини пропонує здоровий посадковий матеріал для вашої ділянки. У нашому каталозі зібрані найкращі сорти культури.
Опис виду
Аґрус - високоврожайний чагарник, що дає до 20-25 кг плодів. Досягає 1,5 м заввишки і 2 м завширшки. Може плодоносити до 20 років. Плоди дозрівають протягом 1,5-2 місяців. Цвітіння починається рано – на початку весни. Рослина має міцне і глибоке коріння. Ягоди великі, можуть бути різного кольору – зелені, жовті, червоні, бордові, темно-пурпурні.
Культура добре витримує морози. Є сорти із шипами та без них. За останніми видами зручно доглядати та збирати з них урожай. Навіть діти можуть легко зривати ягоди з таких кущів.
Технологія посадки агрусу
Висаджувати аґрус можна на всіх видах ґрунтів. Головне, щоб вона не була заболоченою, інакше рослина може загинути. Оскільки культура рано зацвітає, варто уникати низинних місць, де накопичується холодне повітря. Ділянка повинна бути добре освітленою та захищеною від вітрів.
Залежно від сорту відстань між кущами має становити 1–1,5 м у ряду. Посадкові ями викопують близько 50 см у діаметрі та 35 см у глибину, удобрюють їх органічними та мінеральними добривами. Після посадки саджанці поливають і мульчують соломою, перегноєм або скошеною молодою травою.
Правила догляду за аґрусом
Щоб кущі агрусу радували хорошим і стабільним урожаєм, необхідно дотримуватися простих правил догляду. Важливо своєчасно проводити:
- Підживлення. Добрива вносять щороку на мізерних ґрунтах, на окультурених – раз на 2 роки, на легких родючих – раз на 3 роки. Азотні підживлення проводять навесні, калійно-фосфорні — напровесні і після збирання врожаю.
- Полив. Рослини регулярно поливають у посушливий період.
- Розпушування ґрунту та видалення бур'янів.
Восени землю перекопують. Кущі підсапують, щоб уберегти від сильних морозів.
У разі виникнення питань, звертайтеся. Менеджери «Сади Буковини» допоможуть вам.