Червона смородина – це ягідний чагарник, який дає не тільки смачні, але й дуже корисні плоди. Вони насичують організм цінними вітамінами та мікроелементами. Червону смородину їдять свіжою, із неї роблять заготовки на зиму.
Багато садівників вже мають культуру у себе на ділянці. Тим, хто тільки знайомиться з нею чи бажає оновити сорти, потрібно почати з вибору посадкового матеріалу. Сади Буковини пропонує якісні саджанці червоної смородини. У нашому каталозі представлені високоврожайні сорти з крупними ягодами, які вирощуються в різних регіонах України.
Особливості культури
Кущ червоної смородини виростає на 1-2 м заввишки. При правильному догляді плодоносить щороку протягом 12-15 років. Цвітіння починається у середині травня. Через місяць-півтора починається дозрівання ягід, зібраних у грона, що спрощує збирання врожаю. Плоди соковиті та кислуваті на смак.
Сьогодні виведені види червоної смородини, які мають високий імунітет, добре переносять морози. Хоча в описі виду вказується, що культура самоплідна, підвищення врожайності варто поруч висаджувати кілька різних сортів.
Секрети вирощування смородини.
Посадкові роботи рекомендовано проводити восени. В цьому випадку за сприятливих умов вже наступного року можна збирати врожай. Ділянка під червону смородину має бути добре освітленою, знаходиться на височині або на пологому схилі. Найкращий ґрунт для вирощування червоної смородини - суглинистий або супіщаний. Високу кислотність ґрунту нейтралізують за допомогою вапняку або доломітового борошна.
Посадкову яму глибиною близько 50 см готують попередньо (два тижні до посадки). На її дно укладають дренаж і вносять добрива (1-2 відра перегною та 100 г суперфосфату). При посадці кореневу шийку поглиблюють на 7 см. Відстань між кущами має становити 1 м у ряду та 2–3 м у міжрядді. Саджанці після посадки рясно поливають, вносячи 1 цебро води під один кущ.
Догляд за червоною смородиною
Щоб культура порадувала хорошим урожаєм, їй необхідний правильний догляд, а саме:
- Полив. Червона смородина - вологолюбна рослина. Особливо їй потрібен полив у період формування та дозрівання ягід.
- Обрізання. При посадці пагони вкорочують на 1/3. Далі проводять санітарне чищення та формувальне обрізання. Не можна допускати надмірного загущення гілок.
- Підживлення. Після сходу снігу вносять сечовину, у червні кущі удобрюють органікою, у липні проводять позакореневі обробки. Останню підгодівлю виконують у жовтні, використовуючи органіку та мінеральні добрива.
Червона смородина добре переносить морози. Постраждати вона може під час весняних заморозків. Розпустилася рослина необхідно вкрити на ніч.