Горіх Пекан - це екзотична рослина для наших країв, батьківщиною якої вважається Північна Америка. Зовні горіх схожий на волоський, і є його родичем. Але смак і аромат пекана ніжніший і яскравіший. У плодів відсутня гіркуватість, завдяки чому його часто використовують як доповнення до десертів. Цінуються горіхи пекана за багатий склад та високу поживність.
Особливості горіха Пекан
Пекан звичайний (Карія Іллінойська) належить до сімейства Горіхові. Це листопадне дерево, яке вважається довгожителем і може плодоносити до 300 років. Особливості рослини:
- стовбур - прямий, покритий злегка потрісканою корою світло-коричневого кольору;
- висота - 40-60 м;
- листя - великі, ланцетної форми, мають гладку поверхню;
- плоди - довгастої форми, довжиною до 8 см і шириною до 3 см.
Горіхи зібрані у пучки (максимум по 11 плодів). Період цвітіння припадає на травень – кінець червня, дозрівання плодів – на середину вересня. Урожайність може становити до 15 кг із дорослого дерева, до 200 кг – зі старого.
У чому користь Пекана
Плоди Пекана солодкувати, відрізняються високою калорійністю, оскільки на 70% складаються з жирів. Навіть невелика жменя таких горіхів може наситити та надати енергії. У плодах міститься маса корисних речовин:
- вітаміни групи В, С, жиророзчинні А та Е, завдяки чому забезпечується гарне засвоєння;
- мікроелементи – залізо, кальцій, фосфор, магній, калій, цинк;
- поліненасичені жирні кислоти (омега-3 та омега-6).
Багатий склад благотворно впливає на стан шкіри, волосся та нігтів, а також загальне самопочуття людини. З плодів виготовляють горіхову олію, яка за корисністю майже не поступається оливковій.
Особливості вирощування Пекан
Рослина невибаглива, має високий імунітет. Одним із головних завдань для посадки культури є правильний вибір місця. Воно має бути сонячним та безвітряним. Оскільки культура висока і має широку крону, відстань між деревами потрібно витримувати щонайменше 15–18 м. Пекан любить нейтральний і слабокислий грунт. Догляд за рослиною полягає у таких діях:
- рясний полив - раз на тиждень у період літньої спеки;
- добрива - використовують азотисті підживлення, застосовують також сульфат цинку;
- обрізка - пізньої осені або ранньою весною.
Якісний посадковий матеріал у поєднанні з дотриманням правил посадки - запорука хорошого приживання рослини. Сади Буковини пропонує найкращі саджанці, які проходять ретельну перевірку перед відправкою.