Волоський горіх називають ще царським, волоським, грецьким. Відомий він відмінними смаковими якостями та багатим складом, тому багато хто прагне мати цю культуру у себе в саду. Якщо ви вирішили купити саджанці волоського горіха, варто докладніше ознайомитися з особливостями цієї рослини та основними принципами її вирощування.
Опис культури
Волоський горіх - велике дерево. У висоту може досягати 25 м, а обхват стовбура - 3 м, у деяких випадках і 7 м. Рослина є довгожителем, оскільки вони ростуть до 300-400 років. Інші особливості культури:
- кора сірого кольору;
- крона розлога;
- листя складне, непарноперисте, витягнутої форми;
- плоди - однонасінні кістянки округлої форми.
На дереві розпускаються чоловічі та жіночі квіти. Зрілість плодів настає тоді, коли зовнішня зелена шкірка підсихає, тріскається і розкривається. Ядра ховаються під твердою коричневою шкаралупою. Залежно від сорту, плоди важать 5-17 г. З 15-річної культури можна зібрати до 2 цебер плодів, з 20-річної - близько 2 мішків.
Корисні властивості грецького горіха
За вмістом вітаміну С зелені плоди волоського горіха не мають собі рівних. Ядра багаті різні корисні речовини:
- білки, жири та вуглеводи;
- вітаміни А, групи, С, Р, Е;
- мінеральні речовини та біологічно активні сполуки.
Вживаючи волоські горіхи, можна запобігти багато захворювань, зокрема серцево-судинні патології, цукровий діабет і навіть рак. Волоські горіхи використовуються при виробництві кондитерських виробів, а також як спеція або інгредієнти продукції для здорового харчування.
Тонкощі вирощування
Для волоського горіха підійде добре освітлена ділянка. Ґрунт може бути будь-який, головне, зробити дренаж. Але найкращим ґрунтом для висадки вважаються карбонатні суглинки. Кислотність ґрунту має бути нейтральною. Садити рослину краще навесні, тоді до зими вона встигне вкоренитися. Догляд за культурою включає:
- обрізку - краще робити її восени;
- полив - по 3 відра двічі на місяць навесні та влітку, а також у період посухи;
- підживлення - азотні добрива вносять навесні, калійні та фосфорні - восени.
Культура не відрізняється високою морозостійкістю. Дерево може загинути за температури -25°С і нижче.
Чому варто купити саджанці в «Сади Буковини»
Звернувшись до нашого магазину, ви можете бути впевненими як придбані саджанці. Ми правильно їх вирощуємо та транспортуємо до клієнтів. Перед відправкою кожен саджанець проходить ретельну перевірку. Все це дозволяє гарантувати високу приживаність та стійкість рослин до поширених захворювань.