
Вишня – це та культура, яку можна зустріти практично у кожному саду. Вона з давніх-давен виростає на території України. Культура невибаглива, не вимагає особливого догляду та дарує смачні, ароматні плоди. Різні вишні сорти відрізняються високою врожайністю та довговічністю. Її плоди їдять свіжою, заморожують. З неї готують компоти, варення, додають у різні десерти.
Корисні властивості вишні та інші її особливості
Вишня – поживний, але низькокалорійний фрукт. Вміст вуглеводів у ній підвищений. До складу також входять різні вітаміни, органічні кислоти, каротин, глюкоза, пектин та ряд мікроелементів, серед яких фтор, йод, мідь, цинк, кальцій, залізо.
Вишня є підвидом сливи із сімейства Рожевих. Вона буває кущової (не перевищує 3 м у висоту) і деревоподібної (досягає 8 м). Плодоносити культура починає на 2-4 рік. Дерево не відпочиває та дає врожаї щороку. Відрізняється морозо- та посухостійкістю.
Як вирощують вишню
Посадку саджанців вишні проводять навесні після повного відтавання ґрунту. Найкраще місце для цього – південно-західна або західна частина саду. Для кореневої системи надлишок вологи надає згубний вплив, тому при посадці облаштують дренаж. Вишня добре росте і плодоносить на піщаних, лісоподібних, суглинистих та супіщаних ґрунтах. Садять дерева за схемою 4х3 м. Йому викопують розміром 50х80 см. Подальший догляд полягає в таких маніпуляціях
- Обрізка. Після посадки обрізають бічні пагони, провідник на 1/3 частини. Крону формують, використовуючи без'ярусну, розріджено-ярусну схеми обрізки. Для дорослої рослини обрізка передбачає проріджування, відкриття центру крони.
- Добриво. Перший рік підживлення не потрібне (за умови, що саджанці удобрювалися при посадці). Починаючи з другого року та протягом 4 років вишня потребує азотних добрив. Вносять їх при розпушуванні ґрунту до цвітіння та два тижні після нього.
- Обробка від шкідників Культура схильна до згубного впливу листовійки, молі та вишневого слоника, тому потребує застосування інсектицидів.
Успішність вирощування фруктових дерев багато в чому залежить від якості саджанців. У каталозі нашого магазину ви можете придбати найпопулярніші сорти вишні. Ми гарантуємо високу якість посадкового матеріалу, який при дотриманні правил посадки добре приживається.
Вишня Гриот Мелітопольський (саджанці)


Вишня Гриот Мелітопольський (саджанці, дворічні)


Вишня Любительська (саджанці, дворічні)


Вишня Ранній десерт (саджанці, дворічні)


Вишня Іграшка (саджанці, дворічні)


Вишня Альфа (саджанці, дворічні)

