Ароматні сливи з медовою м'якоттю, насичені українським сонцем та теплом, рідко кого залишають байдужими. Їхній смак у багатьох асоціюється з літом. Ці фрукти вживають не лише свіжими. З них можна приготувати багато смаколиків - джеми, варення, компоти, пироги та ін. Не дивно, що багато садівників бажають купити саджанці сливи. Ця культура добре почувається у широтах України і дає стабільні, багаті врожаї.
Опис культури
Зливи відносять до кісточкових культур. Вона невибаглива, витримує перепади температур, підходить для різних кліматичних ґрунтових умов, відрізняється стійкістю до захворювань. Плодоношення настає через 4-6 років після посадки, з дорослішанням дерева воно збільшується.
Цвітіння починається ранньою весною. Сорти сливи діляться на ранні, середні та пізні. Терміни дозрівання вони відповідно різні — липень, серпень, вересень. Краще на своїй ділянці посадити різні сорти, щоб отримувати врожай упродовж тривалого часу, оскільки плоди слив не підлягають тривалому зберіганню.
Корисність слив
Зливи цінуються не лише за чудовий смак, а й за їхню користь для здоров'я людини. Вітаміни Е і В2, що входять до складу, покращують самопочуття. У цьому фрукті також міститься сахароза, фруктоза, фосфор, калій, кальцій, залізо та антиоксиданти.
Правила вирощування слив
Культура теплолюбна, тому краще вибрати для неї сонячне місце. Вона віддає перевагу вологоємним і повітропроникним грунтам, серед яких легкі суглинки, чорноземи, сірі лісові грунти. Грунт повинен містити достатньо азоту, калію та органічних добавок. Йому викопують розміром 40–50×60–80 см. Після посадки сливовим деревам варто забезпечити правильний догляд, а саме:
- регулярний полив – раз на два тижні, особливо у першій половині літа;
- обрізка - проводиться ранньою весною та восени з метою формування крони, зручної для збору врожаю, та санітарного чищення дерева;
- підживлення - влітку культуру удобрюють коров'яком, а під осіннє перекопування вносять фосфорно-калійні склади.
Дотримання таких простих правил дозволить деревам правильно розвиватися та радувати садівників щедрими врожаями.
Найкращі пропозиції від «Саді Буковіні»
Сливи найкраще плодоносять, якщо поряд висаджені інші сорти культури, оскільки так відбувається перехресне запилення. У нашому каталозі ви можете знайти різновиди, які добре зарекомендували себе. Ми гарантуємо високу якість представленого посадкового матеріалу, який добре приживається за умови правильної посадки.