Нектарин - смачний і корисний фрукт, який багато садівників успішно вирощують на своїй ділянці. Це різновид персика, що з'явився в результаті мутації після самозапилення персикового дерева. Так світ побачив новий фрукт, який має особливий, вишуканий смак.
У нашому каталозі можна знайти високоврожайні сорти з різним терміном дозрівання, які підходять для вирощування у різних кліматичних регіонах.
Особливості нектарину
Нектарин нагадує персик, але, на відміну від останнього, має гладку шкірку. Батьківщиною культури вважається Піднебесна, де вона відома понад 2 тис. років. Її назва походить від слова "нектар", оскільки плоди містять багато цукру. У порівнянні з персиком, нектарин має кращий імунітет і є морозостійкішим (доросле дерево витримує зниження температури до -32°С). Інші особливості нектарину:
- дерево - до 4-7 м у висоту;
- крона - 3-4 м у діаметрі;
- листя з пилчастими краями;
- квіти рожевого кольору;
- м'якоть плодів досить щільна, соковита, запашна.
Цвітіння починається до появи першого листя на початку-середині травня. Дозрівання плодів розтягується на 3-5 місяців.
У чому корисність нектарину
До складу плодів культури входить багато корисних речовин, серед яких:
- вітаміни С та Р;
- мікроелементи – калій, кальцій, натрій, залізо;
- мінерали – фосфор, кремній, сірка;
- пектин;
- фруктові кислоти;
- моносахариди та ін.
Нектарин їдять свіжим, з нього готують різні консервації. Він радує своїм дивовижним смаком у будь-якому вигляді.
Секрети вирощування нектарину
Культура любить сонце, тому під посадку краще вибрати південну частину саду. Нектарин добре росте і плодоносить на суглинних та супіщаних ґрунтах. На ділянці повинно бути високого залягання грунтових вод. Нектарин садять восени, якщо клімат теплий, або навесні, коли у регіоні він холодний. Посадкову яму удобрюють, вносячи 150 г суперфосфату та 10 кг компосту. Дерева садять так, щоб місце щеплення височіло на 3-4 см над рівнем землі.
Приживання нектарину багато в чому залежить від якості посадкового матеріалу. Саді Буковіні пропонує тільки здорові саджанці з добре розвиненою кореневою системою, кожен з яких ретельно перевіряється перед відправкою.
Нектарин не потребує особливого догляду. Достатньо його вчасно поливати. Дерева щороку удобрюють перегноєм чи компостом. Через 5-6 років після посадки органічні добрива вносять кожні 3-4 роки, мінеральні кожні 2 роки. Навесні проводять санітарну та формуючу обрізку, восени - тільки санітарну.