В Україні сприятливі кліматичні умови для закладення саду. Але не всі мають достатньо місця для розміщення на ділянці бажаних видів дерев і сортів. Вирішують цю проблему колоноподібні дерева. Це компактні культури, які не займають багато місця і не вимагають особливого догляду, але дають хороший урожай.
Вперше з'явилися колоноподібні яблуні внаслідок випадкової мутації. Вона виявилася стійкою. За останні десятиліття на її основі було створено десятки нових унікальних сортів культури. Сьогодні колоноподібні яблуні хочуть мати на ділянці багато садівників. «Саді Буковіні» пропонують якісний посадковий матеріал, що гарантує гарне його приживання.
Особливості колоноподібних яблунь
Такі дерева мають вигляд колон (звідси й назва). У них стовщений стовбур, від якого відходять множинні короткі гілки під гострим кутом. Саме на таких утвореннях формуються квіткові бруньки. Дерева практично не вимагають обрізки, відрізняються скороплідністю вже на другий рік після посадки можна ласувати першими плодами. Урожай буквально біля самого ствола, густо його обліплює.
Середня висота колоноподібних яблунь – 2,5-3 м, ширина крони – 50-60 см. Важливо не обрізати стовбур упродовж перших років. Це попередить зростання бічних гілок і збережеться крона як колони.
Сорти колоноподібних яблунь
Сорти колоноподібних яблунь, як і звичайних, відрізняються терміном дозрівання врожаю. Є ранні види культури («літні»), середньостиглі («осінні») та пізні («зимові»). Останні сорти мають особливу популярність, оскільки плоди зберігаються тривалий час.
У каталозі нашого магазину представлені найпопулярніші сорти. Які саджанці колоновидних яблунь вибрати, багато в чому залежить від своїх переваг. Так, Медок дає солодкі плоди, Трайденг – з легкою кислинкою. Яблука Патріот дуже соковиті.
Тонкощі вирощування
Під посадку колоноподібних яблунь вибирають добре освітлену ділянку, без залягання ґрунтових вод. Мінімальна відстань між саджанцями 40×100 см. Догляд за культурою передбачає такі дії:
- регулярний полив та мульчування ґрунту для збереження вологи;
- підживлення по сезону;
- профілактичні та при необхідності лікувальні обробки від хвороб та шкідників.
Обрізка у колоноподібних дерев полягає лише у видаленні пошкоджених гілок.