Корзина
95 отзывов
Живи для счастья, для души,Ведь жизнь одна, и надо ЖИТЬ!  С праздниками друзя
Рентабельність горіхового саду и доцільність сіянців горіха.

Рентабельність горіхового саду и доцільність сіянців горіха.

Рентабельність горіхового саду и доцільність сіянців горіха.

Порівняно з зерновими або технічними культурами рентабельність вирощування горіху вища в десятки разів. Свою доцільність демонструють сіянці горіха. Вони більш довговічні, морозостійкі, довше цвітуть та мають вищий потенціал врожайності.

Порівняно з зерновими або технічними культурами рентабельність вирощування горіху вища в десятки разів. Разом з цим, при вирощування горіхоплідних культур важливо не припуститись помилок при закланні саду та виборі сорту культури.

Про це на вебінарі Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва розповів Іван Юкал, агроном-практик та власник фермерського господарства «Єфрем», повідомляє agroday.com.ua.

За словами фахівців, дуже важливо при вирощуванні горіхоплідних культур не припуститись критичних помилок при закладенні самого саду. Зокрема, небезпечним є ігнорування погодних ризиків і ставка лише на один сорт.

«При цьому, можна обмежуватися не лише сортами. Свою доцільність демонструють сіянці горіха. Вони більш довговічні, морозостійкі, довше цвітуть та мають вищий потенціал врожайності. Проте врожай від сіянців неоднорідної якості, його важче калібрувати», — розповідає Іван Юкал.

Щоб отримувати гарний вихід горіхів, агроном радить додавати в посадки опилювачі. Вони мають становити 10-30% всіх дерев. Спеціаліст зазначає, що горіх є вітрозапильною культурою. Бджоли беруть участь у цьому процесі дуже неохоче, хіба що поряд ростимуть медоноси.

Наразі волоський горіх в шкарлупі продають гуртом від 30 грн/кг, ядра — приблизно по 160 грн. Проте, як зазначає агроном, ціна значно коливається протягом року. Найдешевше горіх продають в листопаді, на цей місяць припадає період масового збуту.

За словами фахівця, зазвичай одноосібники отримують 4 тис. грн доходу з дерева. В промислових масштабах — більше. Окрім ядер фермери заробляють на продажі горіхових шкірок, перепонок, роблять настоянки, тюкують листя на корм для худоби.

Загалом, за розрахунками спеціалістів, на шостий рік плодоношення рентабельність промислового горіхового саду може досягає 400-450%.

Предыдущие новости